Hakkımızda

ACIDAN TATLIYA HİKAYEMİZ

 

 

    2010 yılında Glikojen Depo hastası olarak doğan bir bebeğin, tüm olumsuzluğa karşı hayatta kalabilmesi için başlatılan bir mücadelenin öyküsü..

 

 

    Diyabetik beslenmesi gereken ve küçücük bedeniyle direnen  Mert Poyraz’ ın 

yaşı ilerledikçe, yiyecekleri tanıdıkça oluşan ihtiyacı Türkiye’ deki imkansızlıklar nedeniyle karşılanamayınca yurtdışından yüksek maliyetle gıdalar getirilmeye çalışılmış, yaşıtlarının yediği  hiçbir ürünün tadına bakamayan Mert Poyraz’ın 

çaresizliği  doğumundan sonra hastalığın her dönemini, beslenmesini, titizlikle ve azimle takip eden babası Arif Cen’in oğlunun yiyebileceği gıdaları araştırmasına ve zamanla üretmesine vesile olmuştur.

 

    Glutensiz beslenmesi gereken  Mert Poyraz için Türkiye'de üretici yoktu ve Almanya'dan 1 kg ekmeği 20 euro ya alınabiliyordu. Bunun üzerine baba ekmek yaptı, simit yaptı. Bebek büyüdükçe pizza yaptı, pide yaptı, yaş pasta yaptı. 

Süt ve süt ürünleri yasaktı ve baklagillerden dondurma yaptı. Sonradan farketti ki vegan dondurmayı bulmuştu.

Vegan derneklerinden teşekkür aldı, gazetelerde televizyonlarda haber oldu.

 

   Yaşamaz, beyni gelişmez, konuşamaz, yemek yiyemez denilen bebek büyüdü okula başladı ve ilk karnesini aldığında hepsi pekiyi idi. Babasından karne hediyesi olarak meyve suyu yapmasını istedi. Çünkü meyve de yasaktı bu çocuğa. 

Baba meyvesiz meyve suyu yaptı. Şekersiz, meyvesiz ama bir o kadar sağlıklı, bir o kadar lezzetli. 

 

    Baba son 4 yılını yurt dışına bağımlı olduğumuz bu ürünleri üretip, ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilmek için çabaladı.

200 e yakın ürün üretti ve hem yurt içinde hem yurt dışında pazar araştırmaları yapmaya başladı. Denizli'de 200 m2 imalatında hem geçimini sağladı hem ürünleri geliştirdi. Birçok markayla ortaklaşa hareket ederek fason ürünler ürettirmeye başladı. Denizli, Balıkesir ve Bursa'da şube açarak seri üretime geçti.

 

   Sadece Diyabetik, Çölyak, Pku (Fenilketonüri) değil,  Vegan, spor yapan, çocukları ve kendi sağlıkları için doğal beslenmek isteyen her birey için bu ürünlere

ihtiyaç sahipleri daha kolay ulaşabilsin diye online sipariş sitesi www.diyabetix.com ’ u kurdu.

 

 

Oğulları, Mert Poyraz ve abisine kök hücre vererek onun hayata daha sıkı tutunmasını sağlayan en büyük destekçisi, kardeşi Ömer Çınar’ ın sağlıklı beslenmesi adına verilen bu mücadelede  tüm çocuklara açılmış kocaman bir baba kucağı ve insan sevgisi saklıdır.

 

 

 

Bizimle Sevgi ve Güven dolu ellerdesiniz.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.