Franchise - Koordinatör Mesajı

DİYABETİX'ten herkese merhaba.

Wellness sektöründe; çağdaş dünyamızın modern dertleri olarak, Diyabet hassasiyeti olanlar, vegan ve vejeteryanlar ile glutensiz beslenmek durumunda olan çölyak hastaları başta olmak üzere diyet yapanlar, spor yapanlar, hamileler, yaşlılar, obezite sınırında dolaşanlar ve sağlıklı beslenmek isteyenler için tamamen bitkisel ürünlerimizle çığır açmaya hazırız. Yaklaşık 2 yıllık fizibilite çalışmalarımız ve kaynak yaratma sorunsalı için zamanımızı ve emeğimizi harcadık. 

Hiç alışılmadık bir konsept ile tamamen şekersiz tatlılar, çikolatalar ve lokumların yanı sıra insanlığın körlemesine ilerleyen evrimi boyunca icat ettiği ve tedavisinin mümkün olmadığına inandırıldığı modern hastalıklarından kurtulabilmesi için "DAHA AZ YE DAHA ÇOK HAREKET ET" felsefesinin bile 2000'li yıllarda endüstriyel bir alana hizmet ettiğini ispatlayacağız. Son bilimsel araştırmalar bu varsayımı da derinden sarsmaya başladı. İnsanlığı lezzetsiz ve sağlıksız yiyeceklere mahkum eden kapitalist bilgi çöplüğünden olabilecek en saf haliyle sıyrılmayı hep birlikte başaracağız. Elbette daha az tüketebilenlere ne mutlu. En kaliteliyi mümkünse en az tüketmek ve elbette bedenimizi sürekli hareket ettirebilmek bizim de en büyük temennimiz. Ama alışkanlıklarımız ve kültürümüz ile iş hayatının kısıtları bunları imkansız kılıyorsa o halde başka bir yol olmalı diye düşündük. En büyük sorunumuz çok yemek değil; asıl sorun yediklerimizin kalitesiz olması ve ne kadar yediğimizi takip etmemek. 

İşletmemizi ülkemizin en geniş çaplı "SOSYAL GİRİŞİM AĞI" haline getirmek için yola çıktık. Bunun için her şehirde bayilikler vermeyi düşünüyoruz. Sosyal girişimcilik, herhangi bir toplumsal konuya sürdürülebilir destek vermek amacıyla ekonomik girişimde bulunup, sağladığı geliri bu sosyal durumu çözmeye yönelik bir eylem. Amacımız gelirimizi tabana yaymak suretiyle her kentte bayraktarlığımızı yapacak ve "BİLİNÇLİ SAĞLIK HAREKETİ" yaratacak, vizyonu geniş işletmeler ile buluşmak. Biz de büyük bir sermaye grubunu arkamıza alarak ya da bir melek yatırımcının mali koşulları ile ilk adımı atabilir, karşılaşmamız olası riskleri çok daha kolay bertaraf edebilirdik. Bu gerek kurucu ekibimizin dünyaya bakışına gerekse de işin dinamiğinin kitleselleşmesi kurallarına ters. Amacımız elbette kar elde etmek. Kar etmeliyiz ki işletmemizi sürekli hale getirelim. Ama temel amacımız siz paydaşlarımızın kazanması ve rutin eğitim seminerlerimiz ile müşterilerinize ve topluma artı değer katabilmeniz. 

İşletmenize CAN SUYU olmaya geldik. Ürün gamınıza ekleyeceğiniz DİYABETİX marka ürünler ile insanlara meta değil sağlık hizmeti sunmuş olacaksınız. Bulunduğunuz kentte kısa sürede tercih sebebi haline gelecek ürün çeşitlerimiz ile hayatı daha da anlamlandıracak bir gayretin içinde bulacaksınız kendinizi. 

Toplum olarak bel genişliği hususunda ciddi sorunlarımız var ve birçoğumuz aşırı kilolu. Emin olun ki hastalıklarımızın çoğunun tetikleyicisi de bu. Ülkemiz popülasyonunun en az üçte biri obezite seviyesinde. Bugünlerde sıradan bir vatandaş için terör, trafik kazası veya doğal afetten daha ciddi bir tehdit varsa o da tüketim alışkanlığı çerçevesinde yedikleri çikolata, cips. hamburger, pizza ve mantılar ile içtikleri asitli ve kimyasal dolu içecekler. Birçoğu kilolara karşı verdikleri savaşa yenik düşüyorlar. Bu nedenle bilimin neden kilo aldığımız hakkında neler söylediğini ve bunu nasıl durdurabileceğimizi öğrenmek için sizler adına uzmanlarla bir araya geldik. Bunları da videolar ile sizlere sunacağız. Neden bazılarımız için kilosunu kontrol etmenin daha zor olduğunu da öğreneceğiz. 

Genlerimizdeki varyasyonların ağırlığımıza etkisinin yanında, ailesel beslenme alışkanlıklarımızı sorgulayacağız. Metropollerde ve apartman aralarında dahi doğayı şekillendirebileceğimiz "KENTSEL BAHÇE TARIMI" hareketini başlatacağız. Ürettiğimiz ve sattığımız ürünlerin herkes tarafından hem de evde üretilebilmesini sağlayacağız. Vücudumuzun derinliklerinde bizi zayıflatan ve her yemek yediğimizde beslediğimiz yüz milyondan fazla mikrop ile yüzyüze geleceğiz. Herkesin beslenme, yaşlanma ve hastalıklar ile alakalı gerçekleri öğrenmeye hakkı var. İlaç sektörünün DNA'ya göre ayarlanan ilaçlar üreterek tedaviyi kişiselleştirmeye başladığı bir çağa girdik. Lakin insanlar artık dertlerine derman olacak doktorları değil o dertler ile hiç karşılaşmamalarını sağlayacak akıllı besin üreticileri ve satıcıları istiyor. İŞTE O SİZ OLABİLİRSİNİZ!

Kimse hasta olup, derdine deva aramak istemez. Hiç hasta olmamayı arzulamak daha akılcı bir reflekstir. Tarih boyunca üst sınıflar sürekli olarak alt sınıflardan daha akıllı, daha ahlaklı, daha güçlü ve daha iyi olduklarını iddia ettiler. Günümüzde ise besin tüketiminde kaliteyi yalnızca belli sınıfların elde edebileceği kadar yüksek fiyatlarla sunan bu çarkın aldatıcı sanrılarından hep birlikte sıyrılacağız. En sağlıklı gıdayı en uygun fiyata hep birlikte sunacağız. Büyük gıda firmalarının bu kibirini sona erdirmenin ve yaşamak için çevrenizdekilere çok anlamlı sebepler sunmanın vakti gelmedi mi?

Nietche'nin de söylediği gibi; "Yaşamak için bir sebebiniz varsa her şeyle başedebilirsiniz"

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.